Genel-Soru & CevapYorum yapılmamış

Herkes tarafından agızlara sakız olan “kaçan Kovalanır” sözü ne kadar doğru. Gerçekten kaçan kovalanır’mı? Yoksa doğru olan “giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir” sözümüdür. 
 
Özellikle Bayan Erkek ilişkilerinde sıklıkla rastlanıyor bu tip durumlara, küçücük tartışmalarda bile taraflardan birisi çekip gitmekte çözümü buluyor, halbuki çoğu zaman çekip gitmek çözüm olmuyor hatta birileri için tam bu noktada “giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir” sözü devreye giriyor. 
 
Elbette bazen tam terside olabiliyor başlığımızda olduğu gibi gerçekten “kaçan kovalanıyor” gidenin arkasından ağıtlar yakılıp geri dönmesi için dualar ediliyor. 
 
Özetle: bazen çekip gitmek işe yarasa bile çoğu zaman işe yaramaz ve ilişkilere tamiri mümkün olmayan yaralar verir. Gidenin arkasından koşmakta bazen işe yarasada çoğu zaman giden geri gelsede tekrar, tekrar gitmesine sebep oluyor. Benim görüşüm biçak kemeğe dayanmadan gitmeyin, eğer gitmişse geri dönmesi için aşırı çaba göstermeyin, dönmesi için ne kadar fazla çaba gösterirseniz bilinki eğer dönerse en kısa kısa zamanda gitmeleri tekrarlanacaktır. 
 
Kısacık ömürde sevin, sevilin, kalp kırmayın, mutlu olun. Ömür kalp kıracak kadar uzun değil. 

Yorum yapan ilk sen ol.

Bir yorum ekle

Araç çubuğuna atla