Eşinizle mutlu olmak İçin, siz ne yapıyorsunuz?

Günümde yapılan evliliklerin bir çoğu kısa süre sonra mutsuz bir evlilige dönüşüyor ve ayrılmalara neden oluyor.

Peki eşler arasında mutlu bir evlilik bu kadar zormu? Hem evli hem mutlu olmak aslında sanıldığı kadar zor bir durum değildir, yeterli evli çiftler mutlu olmayı istesinler. Eğerki evli çifler gerçekten mutlu olmayı isterlerse olurlar.
 
Peki nasıl ? Dediğinizi duyar gibiyim!
Evliliğin ve mutluluğun ilk kuralı “SAYGI”
Eşler birbirlerine karşı saygı terimini her zaman taze tutarlarsa “O” evde huzursuzluk olmaz.
 
İkinci kural aynı evi kullanan iki ayrı birey olduklarını bilecekler ve evli olduklarını da unutmayacaklar. Biraz daha açacak olursak, evlilik demek karşı cinsin hayatını karartmak değil, tam tersine hayatını zenginleştirmek ve daha bi güçlü olmak anlamına gelmelidir.
 
Evliliği eşinizin hayatını kısıtlamak için kullanmaya çalışırsanız eğer ‘O’ evlilkten huzur bulamazsınız. 
 
Evli çifler bekar gibi davranmamalı, fakat eşine kendini kapana sıkışmış hissini de vememeli, eğer eşlerden bir tanesi bu hisse kaptırılırsa bir çok alanda başarısı kısıtlanır ve özgüveni kaybolur bu da huzursuzluğa yol açar.
 
Hayat müşterektir sözünden yola çıkacak olusak, eşler mutlak birbirlerine yardımcı olmalıdırlar, dogal iş paylaşimı yapılmalıdır.
 
En önemli olanlardan bir taneside ‘EMPATİ’ eğer eşler birbirleri için empati yarabilirseler, birbirlerini daha iyi anlama fırsatları oluşur ve gereksiz tartışmaların önüne geçmiş olurlar.
 
Eşler her zaman birbirleninin ayıbını bulmak için değil, Gururlandırmak için fırsat kollamalılar.
 
Eşler asla birbirlerini başkalarıyla kıyaslama yapmalılar, bu durumdan hiç bir eş haz duymaz ve kalıcı özgüven eksikliğine sebep olur.
 
Eşler arasında oluşan doğaçlama muhabbetler arasında kesinlikle daha önce yaşanmış tartışmalar açılmamalı, ve yeni tarşışmalara yelken açabilecek sözlerden kaçınılmalıdır.
 
Eşler gerçekten mutlu olmak istiyorlarsa, eşinin olumlu yönlerini severek, olumsuz yönlerini beyinlerinden silebilmeliler. 

Sloganımız: Saygı duy, Empati yap, Begen, Paylaş, Suç arama, Tebrik Et, Gururlandır, Sevmek için bahane üret, Beyim bilir, Hanım bilir,

Sev Kardeşim SEV…
Yetişkin Soruldu üzerinde 17 Eylül 2019 Genel.
Yorum Ekle
0 Cevap(lar)

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.
  • Eğlenceniz boL olsun

    Blog Yazılar | Blog Yazılar |