Evli çiftler arasında sexe davet hangi taraftan beklenilir?

Evliliklerin olmazsa olmazıdır sex, öyleki sex uyumsuzlukları nedeniyle bir sürü evlilikler ziyan olup sona eriyor.

Evliliklerin uzun süreli ömür boyu olabilmesi için biz dizi kuralları vardır, evli çiftler bu kurallara uyum sağlayabilirlerse bitmeyen mutluluklara, ve ömürlük evliliklere ulaşabilirler.

İşte Evliliği ömür boyu sürdürebilmenin olmazsa olmaz kuralları

1- iyi bir sex uyumu, sex çif taraflı bir haz ve istek olduğu için tarafların sexe davet zorunlulukları yoktur, davet hangi taraftan gelirse diğer taraf davete icabet etmelidir. Ayrıca istek varsa davet beklenmemelidir.
 
2- Eşler her konuda kanaatkar olmalı, birbirlerinden isteklerini şartlara göre talep etmelidir. ( Örneğin marka giyecek ekonomik pozisyon yok iste illaki marka giymek için zorlamayacak.)
 
3- Eşler yalandanda olsa belli aralıklarla birbirlerine iltifat etmeliler, iki tarafada bu iyi gelecektir.
 
4- Senede 10-15 gün ayrı kalmalılar bu hem birbirlerini özlemelerine zemin hazırlayacaktır, hemde birbirlerinin değerlerini daha iyi anlayacaklardır.
 
5- Evlilikler genellikle Erkek’lere ve Kadınlar’a ayrı, ayrı görevler üstlenmelerine olanak sunar, bu yüzden bir çok zaman birlikte vakit geçiremezler, ayda bir kaç kez birlikte vakit geçirebilmek için birlikte yapılabilecek aktiviteler düşünülmelidir.
 
5- Eşler birbirlerinin ailelerine saygı duymalı ve zaman, zaman geniş sileyle bir araya gelinmeli, eğer evlilik çocuklarla taçlandırılmışsa geniş aileyle daha sık bir araya gelinmeli, çocuklar Büyük Baba, Baba Anne, Dede, Anneanne, Amca, Dayı, Hala, Teyze ve kuzenlerini mutlak tanımalı ve zaman, zaman birlikte vakit geçirmeliler. 
 
6- Eşler arasında doğal bir iş paylaşımı yapılmalı, yani bu işler sözleşmeyle olmaz, Eğer Erkek çalışıyorsa kadın çalışmıyorsa kadın ev işleriyle ilgilenmeli ve erkek işten geldiği zaman ev düzenli ve  yemek hazır olmalı. Eğer hem kadın hem erkek çalışirsa ev işlerinide birlikte yapmalılar. 
 
7- Teknolojiye fazla zaman ayırmamalılar, en azından bir arada oldukları zaman telefon ve bilgisayarları zaruri durumlarda kullanmalılar.
 
8- Özellikle kadın erkeği için süslenmeli ve erkek evde olduğu zaman iştah kabartan giysiler giymeli, güzel kokular sürülmeli, fazla yükses sesle konuşmamalı.

Son Olarak 9- Eğer bayan çalışmıyorsa, mutlaka erkekten önce yatmayacak, sabah erkek işe giderken mutlak kapıdan yola koymalı. 

 
Kim bu kuralları uygularsa onların evlilikleri bir ömür mutlu mesut devam eder..
Yetişkin Soruldu üzerinde 25 Temmuz 2019 Genel.
Yorum Ekle
0 Cevap(lar)

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.
  • Eğlenceniz boL olsun

    Blog Yazılar | Blog Yazılar |