Hain darbe girişimi başarılı olsaydı Türkiye şu an ne durumda olurdu?

15 Temmuz 2016 Türkiye Cumhuriyeti hain darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı, Türk milletinin, Türkiye büyük millet meclisinin, Askerin, polisin, ve Hükümet yetkililerinin dik duruşuyla hain darbe girişimi kısa sürede püskürtüldü.

Hain darbeciler TRT gibi önemli kuruluşları ele geçirip sokağa çıkmama çağrısı yapmalarına rağmen vatandaşlar bu çağrılara kulak asmayarak Liderimiz olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşları havalimanlarına davet etmesiyle birlikte evler boşaltıldı ve insanlar sokaklara, havalimanlarına, köprülere, akın etti.

15 Temmuz hain darbe girişimini hafızalarda tazeliğini korumak için hükümetin yapmış olduğu bir dizi icraatlar ard arda gelmeye başladı. Köprülerin ismi değişti, parkların, meydanların, sokakların isimleri 15 Temmuz olarak değiştirildi. Müzeler açıldı,

15 Temmuz Resmi Tatil’mi?

15 Temmuz 2019 bu sene de kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör çalışanlarına tatil olacak.

TBMM’de 15 Temmuz tarihinin resmi tatil olarak ilan edilmesiyle ilgili karar;

MADDE 1- (1) Ankara İline bağlı “Kazan İlçesi”nin adı “Kahramankazan” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2- (1) 17.3.1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “ve 1 Mayıs günü” ibareleri “,1 Mayıs günü ve 15 Temmuz günü” olarak ve birinci fıkrasının (C) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“C) 1 Ocak günü yılbaşı tatili, 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü ve 15 Temmuz günü Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü tatilidir.”

15 Temmuz’da verilen Şehit ve Gazi Sayısı

15 Temmuz darbe girişiminde 251 kişi şehit verdik.  2194 kişi vatan savunmasında gazi oldu.

Allah (cc) inşallah Ülkemizi ve milletimizi bu ve buna benzer felaketlerlerden korur inşallah.

15 Temmuz hain darbe girişiminin püskürtülmesinin en önemli aktörlerinden biri olan Şehir Ömer Halisdemir’i de şükranla minnetle, rahmetle yadediyorum. 

 

15 Temmuz gecesi tankın önüne yatarak bedenini ve canını vatan uğruna hiçe sayan Metin Doğan ve Metin Doğan gibi milyonlarca vatan Sever gazilerimizi minnet ve saygıyla yad ediyorum. Gazilerimizden halen yaralı durumda olup tedavi görenlere Allah’tan acil şifalar diliyorum.

Hain darbe girişimi başarılı olsaydı Türkiye şu an ne durumda olurdu? 

Yeni Üye Soruldu üzerinde 15 Temmuz 2019 Genel.
Yorum Ekle
2 Cevap(lar)

15 Temmuz gazisi: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ayağının kesileceğini açıkladığı 15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz, yaşadıklarını ve duygularını anlattı.

RE: Hain darbe girişimi başarılı olsaydı Türkiye şu an ne durumda olurdu?

Yetişkin üzerinde 15 Temmuz 2019 cevapladı.
Yorum Ekle

Kimilerine göre kara Fatma, bize göre Nene Hatun, İşte bu vatanın gerçek kahramanları. Teşekkürler Şerife Boz Teşekkürler ülkemin Nene Hatunları, teşekkürler Başı açık, başı kapalı, kara çarşaflı, mini etekli diye ayırmadığımız konu vatanca tankların topların önüne kendini siper eden Türk kadınları. TEŞEKKÜRLER

RE: Hain darbe girişimi başarılı olsaydı Türkiye şu an ne durumda olurdu?

Yeni Üye üzerinde 15 Temmuz 2019 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.
  • Eğlenceniz boL olsun

    Blog Yazılar | Blog Yazılar |