İnstagram’da beğeni sayılarını sadece paylaşım yapan görecek, uygulama hakkında ne SaLLaa’mak İstersiniz?

İnstagram’ın hayatımıza girmesiyle beraber insanların gezme, görme anlayışlarıda değişti, öyleki insanlar her hangi bir yeri gezip görme arzuları orada bir resim çekilip İnstagram’da paylaşabilmek arzusuna dönüştü.

Instagram, yaptığı duyuru ile fotoğrafların altından beğeni sayısını kaldırmak için çalışma başlattıklarını belirtti. 6 ülkeyi (Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda) pilot çalışmasına dahil eden Instagram’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada kullanıcıların beğeni sayısıyla ilgilenmesinden öte fotoğraf paylaşmaya odaklanmasının beklendiği, beğeni (like) sayısının gizlenmesinin bu yönde atılan bir adım olduğunun altı çizildi.

Deneme süreci sona erdiğinde Instagram, yeni güncellemesini devreye sokacak. Böylece kullanıcılar kendi paylaştıkları fotoğraflarının beğeni sayısını görmeye devam ederken, diğer kullanıcıların paylaştıkları fotoğraflardaki beğenileri göremeyecek. Sosyal medya devi, yaptığı açıklamada belirttiği gibi beğeni sayısına odaklanılmasını istemiyor ve doğrudan fotoğrafa yoğunlaşılmasının önemine vurgu yapıyor.

Öte yandan Instagram’ın bu açıklaması bazı kullanıcıların hoşuna gitmedi. Twitter’da #instagramDELETE etiketiyle açılan başlığa binlerce tweet atılırken, kullanıcılar Instagram’ın bu adımı atması halinde hesaplarını sileceğini yazıyor.

Yetişkin Soruldu üzerinde 18 Temmuz 2019 Genel.
Yorum Ekle
0 Cevap(lar)

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.
  • Eğlenceniz boL olsun

    Blog Yazılar | Blog Yazılar |