Rusya: Türkiye isterse Su-35 sevkiyatı yapmaya hazırızdedi. Konu hakkında ne SaLLaa’mak İstersiniz?

Türkiye uzun süredir ABD ile patriot hava savunma sisterini satın alabilmek için bir dizi görüşmeler sonucunda başarılı bir sonuç elde edemedi, ardından Rusya ile S-400 görüşmelerine başladı, bir dizi görüşmelerin ardında Türkiye Rusya’dan S-400 satın alma konusunda mutabakat sağlandı. 

Türkiye her fırsatta büyük ve güvenilir devletler verdikleri sözlerin arkasında dururlar diyerek, ABD, NATO ve Avrupa Bilriliğinin baskılarına rağmen 
S-400 anlaşmasına sadık kalarak Rusya tarafından sevkiyatına başlandı.
 
Yapılan baskıların işe yaramadığını gören ABD başkanı Donald Trump bunu bir fırsata çevirerek S-400’leri Türkiye’nin almak zorunda bırakıldığı söyleyerek bir önceki ABD Başkanı Obama’yı sorumlu tuttu. 
 
Türkiye’nin S-400 Anlaşmasından çekilmediği gerekçesiyle, Bugün itibariyle ABD’den yaptırım açıklamaları gelmeye başladı. 
 
İlk açıklama F-35’lerle ilgili; S-400’ler ile 
F-35’ler aynı Platformda yer alamaz diyerek S-400’lere sahip olan ülkelere F-35’ler verilmeyecek diyerek, S-300’lere sahip olan ülkelere F-35 satıldığı herkes tarafından bilinirken ABD her konuda Türkiye’ye çifte standart Uygulamaya devam ediyor.
Türkiye ile ABD arasındaki bu gerginliği fırsata çevirmeye uğraşan Rusya S-400’lerde olduğu gibi Türkiye F-35’lerin Dışında bırakılırsa, Türkiye talep ederse
SU-35 sevkiyatı yapabileceklerini söylediler.
Yetişkin Soruldu üzerinde 18 Temmuz 2019 Genel.
Yorum Ekle
0 Cevap(lar)

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.
  • Eğlenceniz boL olsun

    Blog Yazılar | Blog Yazılar |