Sence serpme kahvaltı mutluluk’mu getirir, yoksa israfamı yol açar?

Son dönemlerde dışarıda kahvaltı yapmak mida haline geldi, restoranlarda bu modayı fırsata dönüştürmek için serpme kahvaltı yarışına girmeye başladılar. 

Masaya açılan Serpme kahvaltıların yarısı bile yenmezken, geri kalan yarısından fazlası çöpe gitmektedir, peki bu israfı hangimiz tabullenebiliriz? Peki kabullenemediğimiz bir israfın nasıl tarafı olabiliyoruz?
 
“Yiyiniz içiniz fakat israf etmeyiniz” sözünü bir an unutup serpme kahvaltı sofralarına kendimizi atıyoruz, nasılda vicdanımız rahat edebiliyor.
 
Bilinmelidir ki Herşey yasaklarla düzelmez, insan yasaklardan önce kendi vicdanının sesini dinlemeli ve ona göre hareket etmeli.
 
Aslinda israf la ilgili yazılacak fazlaca konu var, malesef herşeyi israf eden bir toplum haline geldik. Aşımızı, işimizi, eşimizi, zamanımızı, yemeğimizi, paramızı, suyumuzu, toprağımızı ve onlarca daha sayabileceğimiz değerlerimizi farkında olmadan israf ediyoruz. 
 
İsrafı önlemek için, Yapabildiğimiz kadarına dur diyebilmeliyiz.
 
Öncelikle Şahsımı eleştiri yapmam gerekiyor, bende ömrümde bir kaç kez serpme kahvaltı mekanlarında kahvaltı yaptım, ve orda oluşan israfı gördükten sonra artık serpme kahvaltı sunan mekanlara gitmemeye başladım.
 
Bugün konu hakkında birazcık farkındalık oluşturmak için bu yazımı kaleme almaya karar verdim, umarım israf konusunda bir kıvılcım bile olsa farkındalık oluşturmaya vesile olabilmişimdir. 
Ömrünüzün ve ömrümüzün israfsız geçmedi dileğiyle. (İmza Abdullah Demir.)
Yetişkin Soruldu üzerinde 9 Eylül 2019 Genel.
Yorum Ekle
0 Cevap(lar)

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.
  • Eğlenceniz boL olsun

    Blog Yazılar | Blog Yazılar |