Yaptığınız olumsuz davranışları neyin arkasına saklarsınız?

İnsanoğlu gariptir, bilerek ve isteyerek bir sürü hata yapar ve yaptığı hatalara hemen bir kılıf bulur. 

Neden sürekli hata yapan insanlar hatalarını kabullenmek yerine örtbas etmeye çalışırlar?
 
İlişki yaşadığın birini aldatırsın, istem dışı oldu, nasıl olduğunu anlamadım, çok pişmanım diyerek geçiştirmeye çalışırsın ve ilk fırsatta aynı hatayı tekrar, tekrar tekrarlarsın.
 
Hırsızlık yaparsın, istem dışı oldu dersin, pisman olduğunu söylersin ve ilk fırsatta tekrardan hırsızlık yaparsın.
 
Kumar oynarsın bütün emeğini kaybedersin, pişman olduğunu söylersin ve ilk fırsatta tekrardan kendini kumar masasında bulursun.
 
Yalan söylersin, yalanın ortaya çıkar ve istem dışı yalan söylediğini anlatmaya çalışırsın ve ilk fırsatta tekrardan yalana sarılirsın.
 
Sürekli kavga eder huzursuzluk verirsin, neden bu şekilde davrandığın sorulunca psikolojim bozuk diyerek psikolojiyi suçlarsın, sonra tekrar, tekrar kavga edersin, huzursuzluk çıkarmak için fırsat kollarsın.
 
Nihatetinde insanoğlu kendisini tedavi etmek için değil, yaşadığı her olumsuzluğu bir hastalığına bağlayarak, yanlışlarını çoğalmasına sebep olmaktadır.
 
İnsanoğlu hata yapabilir, hata insanları geliştirir, ama aynı hatayı tekrarlarsa o zaman bunun adı hata değildir, tercihtir. Yapılan tercihleri de birşeylerin arkasına gizlemek sadece zarar verir. 

Yaptığınız olumsuz davranışları neyin arkasına saklarsınız?

 

Yeni Üye Soruldu üzerinde 16 Eylül 2019 Genel.
Yorum Ekle
0 Cevap(lar)

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.
  • Eğlenceniz boL olsun

    Blog Yazılar | Blog Yazılar |